Renovace historických kol

Renovace historických kol je naše hobby. Uděláme vše pro navrácení kola do původního stavu podle dobových dokumentů, tzn. obnova chromových nebo niklovaných částí kola a jejich součástí, vytvoření laků podle originálního designu a dle možností i doplnění původních dílů. Každé kolo je unikátní originál, jinak staré v jiném stavu, každý majitel má jiné požadavky a proto se nedá přesne říci kolik bude daná renovace stát. Prikládáme proto pár příkladu pro lepší představu o ceně renovace.

1. Grunt 5.000 - 10.000,- Kč.

Kompletní rozebrání celého kola, oživení púvodního laku, oživení a očíštění původních pochromovaných dílů, rozebrání  a seřízení nábojů, středu a hlavového složení, přepletení kol novými dráty, nové plášte a duše.

 

2. Standard 10.000 - 25.000,- Kč.

Kompletní rozebrání celého kola, opískování a nalakování rámu, blatníků, ráfků práškovou barvou dle vzorníku RAL, opískování a chemické poniklování dílů, rozebrání a seřízení nábojů, středu a hlavového složení, přepletení kol novými dráty nové plášte a duše.

 

3. Total do 60.000,- Kč.

Kompletní rozebrání celého kola, opískování a ruční nalakování rámu, blatníků a ráfků, podle původního vzoru, pochromování dílů, rozebrání a seřízení nábojů, středu a hlavového složení, přepletení kol novými dráty, nové plášte a duše, nové nebo repasované kožené díly, madla, světla, doplňky, atd.